WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Pomocy w ramach Punktu Konsultacyjgo

Szanowni Państwo,

Obecny stan nosi wszelkie znamiona sytuacji kryzysowej. Ogłoszenie przez WHO, iż mamy do czynienia z pandemią wirusa COVID-19 oznacza, że tego wirusa nie da się już powstrzymać. Zgodnie ze stanowiskiem European Centre for Disease Prevention and Control wczesne, zdecydowane, skoordynowane i wszechstronne wdrożenie ograniczania bezpośrednich kontaktów miedzy ludźmi, skuteczniej spowalnia rozprzestrzenianie się wirusa.

  Może znacząco zmniejszyć ilość osób chorych i zminimalizować konsekwencje rozwoju pandemii. To o co walczymy zarówno jako ludzkość jak i naród, to spowolnienie rozprzestrzeniania infekcji. Jednym z powodów jest zdobycie czasu dla personelu medycznego i naukowców, by mogli opracować efektywne leczenie oraz szczepionkę. Jest jeszcze jeden bardzo ważny powód wysiłków służących spowalnianiu infekcji. U znacznej większości osób przebiega ona łagodnie. Kilkanaście procent chorych mających objawową infekcję wirusem COVID-19 wymaga wspomagania oddychania z użyciem specjalistycznego sprzętu. Przykład innych krajów wskazuje, iż spowolnienie tempa rozprzestrzeniania się infekcji może poprawić korzystne rokowania dziesięciokrotnie. (PTP, SNPPT,14.03.2020)

Niezwykle ważne jest, by zachować osobiste bezpieczeństwo. Infekcja jest groźna dla wszystkich; dla nas i dla naszych bliskich. Stąd też ludzki i profesjonalny obowiązek, by przyczynić się do zmniejszenia ryzyka związanego z infekcją.

Ogłoszenie przez WHO stanu pandemii skutkuje nagłym, ogromnym wzrostem lęku. Jego przejawy są widoczne zarówno w codziennym życiu jak i w wewnętrznym przeżywaniu. Jest to nieunikniony, uboczny skutek tego, z czym się obecnie zmagamy. Można się spodziewać, że poziom lęku, będzie się zmieniał w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej. Powstrzymanie epidemii, wygaszenie jej przynajmniej w jednym miejscu, informacje o osobach wyleczonych, znalezienie leku bądź szczepionki – powinny redukować lęk

Gmina we Władysławowie wychodzi naprzeciw w kierunku wsparcia, pomocy w ramach Punktu Konsultacyjgo dla osób uzależnionych i ich rodzin oraz ludzi w kryzysie w formie online.

Porad będzie udzielała:

Pedagog, Specjalista pracy z rodziną , Małgorzata Gębalska, każdy wtorek i środa w godzinach 15.30 – 19.30 tel.607 943 361, whats  app,  mesenger, , mail.gosiag4@poczta.onet.pl .