W Urzędzie Gminy Władysławów w pokoju nr 109 znajdują się do odbioru raporty sporządzone przez firmę Doekogroup.
Informacja dla mieszkańców zapisanych do programu Parasolowego w ramach Programu Funduszy Europejskich dla Wielkopolski 2021-2027, FEWP.10.06-IZ.00-001/24 w ramach Działania 10.06 „Przybliżenie Wielkopolski Wschodniej do osiągnięcia neutralności klimatycznej”.
- Przedmiotowa instalacja OZE będzie wykorzystywana tylko i wyłącznie na cele mieszkaniowe. Nie będzie ona wykorzystywana do produkcji energii elektrycznej lub cieplnej na potrzeby działalności rolniczej bądź gospodarczej.
- W przypadku wnioskowania o dofinansowanie zakupu pompy ciepła, przed zakończeniem projektu zlikwidować należy dotychczasowe źródło ciepła zasilane paliwem konwencjonalnym (warunek ten nie dotyczy kotłów klasy piątej oraz kotłów gazowych i olejowych).
Zakończenie realizacji projektu następuje nie później niż 30 czerwca 2026 roku
- Beneficjent (Gmina Władysławów) zleca i koordynuje wykonanie mikroinstalacji OZE, z których korzystać będą odbiorcy końcowi projektu.
- Beneficjent (Gmina Władysławów) w okresie realizacji i trwałości projektu będzie właścicielem wszystkich instalacji zakupionych w ramach projektu.
- Każdy uczestnik Programu Parasolowego zobowiązuje się do utrzymywania instalacji OZE przez okres 5 lat od dnia zakończenia finansowej realizacji Projektu, rozumianej jako data dokonania płatności końcowej przez Instytucję Zarządzającą, zamontowanej instalacji oraz umieszczonego oznaczenia.
- Każdy odbiorca końcowy deklaruje przystąpienie do projektu i pokrycie wkładu własnego w wysokości:
- 30% kosztów kwalifikowanych instalacji (VAT jest kosztem kwalifikowanym);
- 100% ewentualnych kosztów niekwalifikowanych, które mogą wystąpić w związku z wykonaniem instalacji odnawialnego źródła energii w budynku objętym Projektem, wskazanym powyżej. Ostateczna wysokość partycypacji w kosztach zostanie ustalona po wyłonieniu wykonawcy zadania inwestycyjnego i przeprowadzeniu przez wykonawcę wizji lokalnej w budynku objętym Projektem.